Pateikti kuo daugiau informacijos apie priklausomybę lošimams kaip rimtą sutrikimą ir socialinį reiškinį, atskleisti jos neigiamas puses, pasekmes, pateikti realių žmonių patirties aprašymus;
2004 metų liepos mėnesį tuometinė Valstybinė lošimų priežiūros komisija (nuo 2012 m. kovo 1 d. – Lošimų priežiūros tarnyba prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos) inicijavo savanorišką asmenų apsiribojimo nuo azartinių lošimų programą, kurios pagrindinis tikslas – padėti žmonėms, negalintiems savarankiškai sustoti lošti.
Asmenys, siekdami apsiriboti nuo lošimų, privalėjo pateikti atitinkamos formos prašymą, kuriuo išreiškiamas noras ir kartu sutikimas, kad jie nebūtų įleidžiami į lošimų organizavimo vietas: lošimo namus (kazino), lošimo automatų salonus ar lažybų punktus.
Nuo 2004 metų liepos mėnesio iki 2009 metų gegužės mėnesio pabaigos Priežiūros komisija gavo 950 tokių prašymų.
Nuo 2010 metų rugsėjo mėnesio lošimų bendrovė UAB „Lošimų strateginė grupė“, bendradarbiaudama su Priežiūros komisija, inicijavo socialinį projektą „Nebenoriu lošti“, pagal kurį buvo sukurtas informacinis tinklapis www.nebenoriu-losti.lt ir papildoma darbo vieta specialistams, turintiems ilgametę patirtį emocinės paramos, krizių, netekčių bei savižudybių prevencijos srityje, kurių pagrindinė užduotis teikti informacinę ir emocinę paramą nuo lošimų priklausomybės kenčiantiems lošėjams bei jų artimiesiems. Nuo 2010 metų rugsėjo mėnesio iki 2012 metų vasario 10 d. Priežiūros komisija gavo 825 prašymus nelošti.
Nuo 2011 metų rugsėjo mėnesio, projektu rūpinasi ir jį palaiko Lošimų priežiūros tarnyba.
2017 m. gegužės 1 d. įsigaliojus Lietuvos Respublikos azartinių lošimų įstatymo pataisai, savanoriška prašymų dėl savęs apribojimo nuo lošimų programa įgijo teisinį pagrindą, įsigaliojo Apribojusių savo teisę lošti asmenų registras. Minėto įstatymo pataisa įpareigoja visus be išimties Lietuvoje registruotus ir savo veiklą vykdančius lošimų organizatorius neleisti lošti asmenims, įtrauktiems į minėtą registrą. Už minėto įstatymo nesilaikymą lošimų organizatoriams yra numatyta administracinė atsakomybė.
Nuo 2017 metų gegužės mėnesio iki 2018 metų sausio 31 d. Priežiūros tarnyba gavo ir užregistravo 3100 asmenų prašymus.
Lošimų priežiūros tarnyboje nuolatos dirba du konsultantai-psichologai Oleg Mackevič ir Tatjana Veromej, kurie teikia konsultacijas probleminio lošimo klausimais lošiantiems asmenims ir jų artimiesiems. Kartu su psichologais galite surasti sau labiausiai tinkamą pagalbos būdą, gauti išsamią informaciją apie probleminį lošimą, efektyvius gydymo būdus. Taip pat nuo 2016 metų Priežiūros tarnybos psichologai veda Lošiančiųjų artimųjų savitarpio paramos grupę, kurioje galima pasidalinti savo išgyvenimais, išgirsti kitų asmenų patirtį, sprendžiant su artimojo lošimo problema iškilusius klausimus.
Vykdydami projektą Nebenoriu-losti.lt, psichologai organizuoja ir švietėjišką veiklą: rūpinasi socialine reklama, informaciniais leidiniais azartinių lošimų tema, rengia paskaitas psichikos sveikatos ir švietimo sistemos specialistams, moksleiviams ir jų tėveliams.
