© Shutterstock

UŽ LOTERIJOS BILIETŲ PARDAVIMĄ NEPILNAMEČIAMS GRĖSTŲ BAUDOS IKI 1,4 TŪKST. EURŲ

Prekybininkams priekaištaujant, kad už loterijos bilietų pardavimą nepilnamečiams nuo 2023 metų sausio grėstų didelės baudos kasininkams, Seime registruotos pataisos dėl švelnesnių nuobaudų.

Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimais siūloma už loterijos bilietų pardavimą prekybos vietose arba laimėjimų išmokėjimas jaunesniems kaip 18 metų asmenims skirti 30-120 eurų baudą. Už pakartotiną nusižengimą bauda siektų 120-440 eurų. Griežtesnės baudos būtų už interneto ar telefono ryšiu platinimų loterijos bilietų pardavimą nepilnamečiams arba laimėjimų jiems išmokėjimą. Tokiais atvejais grėstų bauda nuo 900 iki 1,4 tūkst. eurų. Tokias pataisas Seime registravo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas konservatorius Mykolas Majauskas. Pasak jo, loterijos bilietų platinimo būdas, kai jie parduodami prekybos vietose, skiriasi nuo prekybos internetu ar telefono ryšiu, todėl skirsis ir baudų dydžiai. „Loterijos bilietus parduodant prekybos vietose, aptarnauja kasoje dirbantis darbuotojas, o parduodant bilietus nuotoliniu būdu, naudojama specialiai tam skirta sistema, už kurios veikimą atsakingi loterijų organizatoriai, kurie privalo nuotoliniu būdu nustatyti loterijos bilietus įsigyjančių žmonių tapatybę ir juos registruoti“, – BNS nurodė M. Majauskas.

„Baudos dydį už loterijos bilietų pardavimą arba laimėjimų išmokėjimą jaunesniems kaip 18 metų asmenims prekybos vietose siūloma nustatyti kaip ir už kitų prekių – alkoholio, tabako gaminių ar energetinių gėrimų – pardavimą nustatyto amžiaus nesulaukusiems asmenims“, – teigė parlamentaras. Dabar Administracinių nusižengimų kodekse nėra nustatyta atsakomybė nei už loterijos bilietų pardavimą nepilnamečiams prekybos vietose, nei juos parduodant nuotoliniu būdu. Loterijų bilietų pirkėjų amžius neribojamas, o atsiimti laimėjimą galima tik nuo 16 metų. Seime kelią skinasi idėja drausti nepilnamečiams dalyvauti bet kokiose loterijose – jie negalėtų įsigyti jokių loterijų bilietų, jiems nebūtų galima išmokėti laimėjimų. Per svarstymą Biudžeto ir finansų komitete verslas piktinosi gresiančiomis didelėmis baudomis, viršijančiomis tas, kurios skiriamos už neleistinus rūkalų ar alkoholio pardavimus. Šiuo metu Administracinių nusižengimų kodeksas numato, kad už loterijų organizavimo tvarkos arba loterijos taisyklių pažeidimus bauda siektų nuo 900 iki 1,4 tūkst. eurų, o už pakartotiną pažeidimą – iki 3 tūkst. eurų.Dabar neišskiriama atsakomybė už loterijos bilietų pardavimą arba laimėjimų išmokėjimą nepilnamečiams, nes negalioja draudimas nepilnamečiams pirkti loterijos bilietus. 2021 metais išplatinta loterijos bilietų už 129,1 mln. eurų – 21,4 proc. daugiau nei 2020 metais, o išmokėta 71,7 mln. eurų laimėjimų – 20,7 proc. daugiau.

Straipsnis paimtas iš Delfi.lt