Lrytas nuotr.

VISI KALBA APIE COVID-19, BET PAMIRŠTA KITĄ PANDEMIJĄ: NET VIENAS KARTAS BŪNA LEMTINGAS

Koronavirusas tai koronavirusas. Bet pakalbėkime apie kitą šiuo metu siaučiančią pandemiją.  Pradėsiu nuo to, kad nors išliksiu anonimas, bet sergančių – tokių kaip aš – yra daug. Turbūt svarstote, apie ką kalbu? Atsakymas paprastas.  Tai lošimai. Nors tai yra senų seniausia veikla, šiais laikais kaip niekad anksčiau yra lengva pralošti, prasiskolinti ir įklimpti į labai gilią duobę. Dar nenugyvenau pusės gyvenimo, bet kreipiuosi į žmones, auginančius vaikus.

spėkite savo vaikus apie šitą veiklą, kol jie dar nepilnamečiai, nes kai sueina 18 metų, vienas apsilankymas lošimo namuose gali būti labai lemtingas. Lošimus man parodė draugai, kai man buvo vos tik suėję 18. Iš pradžių tik stebėdavau, bet kai matydavau, kad jie „visada“ (nes tikrai ne visada) kišenes papildo 20-30 eurų per dieną, pagavau azartą ir aš.  Nusprendžiau nueiti vienas, ir mane aplankė naujoko sėkmė. Oho, turėjau 2 eurus, ir staiga turiu 500!?  Atrodo, lengvi pinigai? Jaunam, nieko nepatyrusiam žmogui kitokių minčių ir negali būti. Ir taip prasidėjo mano kelionė, kurios metu „užsidirbau“ 15 tūkstančių eurų skolų. Ir taip, tik aš pats kaltas dėl to, bet buvau jaunas ir naivus, ir lošimų namuose tokių kaip aš mačiau daugybę, ir jaunų ir ne, ir tų, kurie dar tik pradeda skolintis, ir tų, kurie lošia iš paskutinių 30 centų.
Jeigu nesi su tuo susidūręs, niekada nežinai tikrojo problemos dydžio ir kiek žmonių į tai įklimpę.

Mes, lošėjai, puikiai sugebame slėpti savo įsipareigojimus bei meluoti artimiems žmonėms.  „Broli, gal gali paskolint 30 eurų? Reikia skubiai susimokėti už mašinos draudimą“, „Drauge, gal paskolinsi 50 eurų iki algos? Kelionę su draugais planuoju, bet tikrai gražinsiu!“  Ir tada prasideda skolinimai iš bankų, nes gražinti neturi kaip, draugai daugiau nepasitiki, bet artimiems dar sugebi meluoti, kad esi studentas, ir uždirbamų pinigų vos užtenka suktis, nors valgai namie ir tėvai nesupranta, kur dingsta pinigai.

Senjorai ir senjorės, moterys ir vyrai, saugokite savo atžalas – manęs neįspėjo, koks pasaulis gali būti pilnas priklausomybių, kaip lengva į jas įkliūti ir sunku ištrūkti.  Tai yra pandemija – be galo daug jaunų žmonių, kaip aš, leidžia dienas lošimų salonuose ir tikisi tos lemtingos pergalės, bet tik pasiekę bedugnę supranta, kad jos nebus. O kai kurie niekada ir nesupranta.

Ši subjektyvi autoriaus nuomonė nebūtinai sutampa su redakcijos: už skaitytojo turinį lrytas.lt neatsako.

Straipsnis paimtas iš lrtyas.lt