Asta Kuznecovaitė „Lietuvos rytas“ 2020-01-24 06:54 , atnaujinta 2020-01-24 07:50

APSIVOGUSI POLICIJOS TYRĖJA MELAVO BE GĖDOS: UŽ SUSIŠLUOTUS TŪKSTANČIUS TEKO BRANGIAI SUMOKĖTI

Iš sulaikytų asmenų paimtus pinigus pasisavinusi policijos tyrėja Jolanta Taraškevičiūtė aiškino, kad jie galėjo būti pavogti iš jos kabineto, tačiau teismas tuo nepatikėjo. Už turto pasisavinimą, piktnaudžiavimą ir dokumentų klastojimą Vilniaus apygardos teismas buvusiai sostinės pirmojo policijos komisariato tyrėjai skyrė 12 500 eurų baudą. Ji turės grąžinti ir pasisavintus 4589 eurus, kurie buvo paimti iš dviejų įtariamųjų, kai jie atsidūrė policijoje. J.Taraškevičiūtės karjera policijoje baigėsi 2018 metais, kai vieno sukčiaus bylą išnagrinėjęs teismas nurodė nuo jo nukentėjusiai pensininkei grąžinti 3410 eurų. Kadangi 2016 metais sulaikant šį asmenį iš jo buvo paimti 4456 eurai, pareigūnai manė, kad grąžinti pinigus apgautai moteriai jokių problemų nebus. Bet šių eurų tarp daiktinių įrodymų jie nerado. Apie juos nieko nežinojo ir ikiteisminį tyrimą kontroliavęs prokuroras. Tada pareigūnų akys nukrypo į J.Taraškevičiūtę, kuri prisipažino, kad neatidavė pinigų saugoti policijos Materialinio aprūpinimo poskyriui.

Esą tuo metu ji turėjo ir daug bylų, todėl neturėjo laiko nuvykti į kitą komisariatą ir atiduoti pinigus saugoti. Po to buvo šventės, atostogos, tad ji apie pinigus pamiršusi. Kad vokai su iš nuteistojo paimtais pinigais vis dar yra pas ją, tyrėja esą prisiminė tik sulaukusi skambučio iš kasos darbuotojos, puolė jų ieškoti, bet niekur nerado. „Juos kažkas pavogė“, – savo kaltės kratėsi J.Taraškevičiūtė ir aiškino, kad bet kuris kolega galėjo užeiti į jos kabinetą ir paimti pinigus. J.Taraškevičiūtė buvo nušalinta nuo pareigų, taip pat nuspręsta patikrinti ir kitas jos tirtas bylas. Paaiškėjo dar viena vagystė. 2018 metų spalį į pirmąjį policijos komisariatą buvo atvežtas nuo narkotikų apsvaigęs Darius D. Iš jo buvo paimti visi asmeniniai daiktai, tarp jų – ir 133 eurai. Vyras buvo apklaustas, jam pareikšti įtarimai, o po to jis paleistas. „Daiktus atiduosiu vėliau, dar nespėjau jų apžiūrėti“, – pasakė J.Taraškevičiūtė ir pažadėjo kitą savaitę paskambinti. Nesulaukęs skambučio Darius paskambino pats, tačiau J.Taraškevičiūtė pakartojo, kad turi daug darbo, tad daiktų dar neapžiūrėjo, o kai tai padarys, paskambins pati. Po kurio laiko vilnietis pats atvyko į policiją, tačiau jį jau priėmė kita tyrėja. Ji buvo nustebusi, kad vyras vis dar neatgavo daiktų, ir pažadėjo viską išsiaiškinti.

Paaiškėjo, kad daiktus į namus buvo išsinešusi J.Taraškevičiūtė. Šie daiktai, išskyrus 133 eurus, buvo rasti per kratą. Buvusi tyrėja teisinosi nežinanti, kaip jie čia atsidūrė: „Gal netyčia išsinešiau su savo daiktais.“
Pinigai galėjo būti pralošti
Ikiteisminio tyrimo metu buvo išsiaiškinta, kad 2016–2018 metais J.Taraškevičiūtės finansinė padėtis buvo prasta. Jos sąskaitos buvo tuščios, o ji pati nemažas sumas skolinga bankams ir finansų įstaigoms, kai kuriomis jos skolomis jau buvo susidomėję antstoliai. Lošimų priežiūros tarnybos duomenimis, beveik trejus metus J.Taraškevičiūtė buvo nuolatinė kazino lankytoja, tačiau lošti jai sekėsi prastai – nuo 2016 metų sausio iki 2018 metų spalio ji pralošė apie 14 tūkstančių eurų.
Straipsnis paimtas iš lrytas.lt