Dažniausiai užduodami klausimai

Įstatymas numato, kad Jūsų pateiktas prašymas galios visoje Lietuvoje ir visose be išimties Lietuvoje registruotose lošimus organizuojančiose bendrovėse. T. y. pateikus prašymą Jūs nebūsite įleidžiamas į lošimo namus (kazino), B kategorijos lošimo automatų salonus, lažybų punktus, taip pat nebus leidžiama lošti internetu (tik Lietuvoje išduotas licencijas turinčiose bendrovėse).

Deja, tokios galimybės įstatymas nenumato. Prašymą galima pateikti tik „Elektroninių valdžios vartų“ sistemoje arba atvykus į Lošimų priežiūros tarnybą, Vilniuje Ukmergės g. 222 (4 aukštas). Daugiau informacijos galite gauti susisiekę su Priežiūros tarnybos specialistais telefonu: 8 (5-2) 336241 arba 8 609 66676.

Prašymą pateikti elektroniniu būdu arba atvykęs į Priežiūros tarnybą gali tik pats asmuo. Galimybės įtraukti lošiantį asmenį į registrą be jo dalyvavimo ir sutikimo įstatymas nenumato.

Prašymą ketinantis pateikti asmuo, atvykęs į Priežiūros tarnybą, turi pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, t. y. Asmens tapatybės kortelę arba Lietuvos Respublikos piliečio pasą. Užsienio piliečiams – užsienio valstybės piliečio pasas arba leidimas laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje.

Svarbu atminti, kad Vairuotojo pažymėjimas nėra laikomas asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu.

Tai vienas dažniausiai užduodamų klausimų Priežiūros tarnyboje. Gauti informaciją, ar esate įtraukti į registrą, gali vos kelios valstybės institucijos. Taip pat informacija apie apsiribojusį asmenį gali būti išduodama teismo nurodymu.

Jokiems bankams, verslo bendrovėms, gydymo įstaigoms ir pan. informacija nėra suteikiama. Jūsų duomenų saugumą užtikrina Lietuvos Respublikos asmens duomenų apsaugos įstatymas.

Visos be išimties Lietuvoje registruotos ir veiklą vykdančios lošimų bendrovės privalo užtikrinti, kad prašymą pateikęs asmuo neturėtų galimybės lošti. Visos lošimų bendrovės turi prieigą prie Apribojusių savo teisę lošti asmenų registro ir, jei asmuo atvyksta į lošimo bendrovę, jos darbuotojas įveda Jūsų asmens kodą (užsienio piliečiams – vardą / pavardę ) į sistemą ir gauna iš jos patvirtinimą, kad Jūsų teisė lošti yra apribota arba ne. Lošimo bendrovės, teikiančios lošimų paslaugą internetu, užtikrina, kad apsiribojęs asmuo negalėtų susikurti naujos lošimo prieigos, o jei minėtas asmuo jau tokią turi – nebegalėtų prie jos prisijungti. Už įstatymo pažeidimą ir apsiribojusio asmens įleidimą bendrovei yra numatyta administracinė atsakomybė.

Teikiant prašymą elektroniniu būdu, jis įsigalioja per vieną darbo dieną nuo jo pateikimo. Pvz., jei prašymas buvo pateiktas penktadienį, tai registre jis bus patvirtintas tik pirmadienį.

Atvykus į Priežiūros tarnybą, Jūsų pateiktas prašymas įsigalioja iš karto.

Nutraukti pateiktą prašymą, nepriklausomai nuo apsiribojimo termino – galima. Tačiau svarbu, kad būtų praėję mažiausiai 6 mėnesiai po jo pateikimo.

DĖMESIO ! Remiantis mūsų tarnybos psichologų ilgamete patirtimi, didžioji dalis lošiančiųjų, nutraukusių savęs apribojimą nuo azartinių lošimų, pradeda aktyviai dalyvauti lošimuose. Tai beveik visuomet priveda prie skausmingų patirčių: pinigų netekties, įsitraukimo į skolas, nuotaikų pasikeitimus, miego sutrikimus, skaudžias emocijas, santykių su artimaisiais pablogėjimą. Jūs esate svarbūs savo šeimai ir visuomenei, dėl to nelikite su savo sprendimu vieni.
Nuoširdžiai siūlome prieš priimant sprendimą nutraukti prašymą, susisiekti su mūsų tarnybos psichologais ir pasitarti.
Telefonai: 8 (52) 336241 arba +370 609 66676. Kartu galime rasti tinkamų būdų susidariusiai problemai spręsti.
VISI POKALBIAI KONFIDENCIALŪS

Nutraukti prašymą dėl savęs apribojimo nuo azartinių lošimų, galite atvykęs į Lošimų priežiūros tarnybą Vilniuje arba elektroniniu būdu.
Norint nutraukti prašymą elektroniniu būdu reikia:

  1. Prisijungti prie Apribojusių savo teisę lošti asmenų registro (kaip tai padaryti)
  2. Prisijungus prie savo duomenų, apačioje rasite mygtuką IŠREGISTRUOTI. Spauskite jį.
  3. Pasikeitusiame lange iš eilės spauskite mygtukus IŠSAUGOTI ir PATEIKTI.

Jūsų prašymas bus patvirtintas kitą darbo dieną Lošimų priežiūros tarnybos specialistų. Prašymas nustos galioti dvi paros po patvirtinimo.
Pvz. Jei prašymą nutraukėte ketvirtadienį, penktadienį jis bus patvirtintas ir ne anksčiau pirmadienio jis nustos galioti.

Dažniausiai prašymus teikia asmenys, manantys, kad negali savarankiškai liautis lošę.

Lošimų priežiūros tarnyba nėra gydymo įstaiga ir neatlieka prašymą teikiančių asmenų klinikinio įvertinimo bei nediagnozuoja sutrikimų ar ligų, taip pat neišrašo pažymų apie psichinę ar fizinę asmens sveikatos būklę.

Apribojusių savo galimybę lošti asmenų registras yra prevencinė priemonė, užkertanti kelią lošti lošimų bendrovėse, tačiau tai nėra gydymo būdas. Tai – tik mažas žingsnis, siekiant išspręsti savo problemas. Visuomet siūlome neapsiriboti vien įsitraukimu į registrą, o kreiptis kvalifikuotos pagalbos į psichikos sveikatos specialistus arba „Anoniminių lošėjų“ grupes. Daugiau informacijos apie pagalbos būdus galite rasti mūsų straipsnyje „Probleminis lošimas“.

Tokios galimybės nėra, kadangi įsteigtas registras veikia tik Lietuvos teritorijoje ir skirtas tik Lietuvoje registruotoms ir veiklą vykdančioms bendrovėms. Tačiau daugelis užsienio bendrovių siūlo savęs apribojimo galimybes. Ar bendrovė yra socialiai atsakinga ir taiko savęs apribojimo programą, galite rasti apsilankę atitinkamos lošimų bendrovės tinklapyje.

Siekdami išvengti klaidų, pradžioje perskaitykite visą žemiau pateiktą informaciją.

Pažymą, kad nesate įtrauktas į Apribojusių savo teisę lošti asmenų registrą, galite gauti atvykęs į Lošimų priežiūros tarnybą Vilniuje arba išsiimti elektroniniu būdu.
Tam, kad gautumėte pažymą elektroniniu būdu, turite prisijungti prie Registro. Kaip tą padaryti, galite pažiūrėti  čia.

Jei nesate įtrauktas į Registrą, turėtumėte pamatyti tokį vaizdą:

Paspauskite mygtuką FORMUOTI PAŽYMĄ. Pažyma bus sugeneruota PDF formatu, kurią galėsite atsispausdinti arba išsaugoti savo kompiuteryje.
DĖMESIO ! Jei neketinate apriboti savo teisės lošti, nespauskite mygtuko PATEIKTI PRAŠYMĄ.

Asmenys, ketinantys apriboti savo galimybę lošti, nuo 2017 m. gegužės 1 d. gali pateikti prašymą Priežiūros tarnybai vienu iš šių būdų:

  • elektroniniu būdu portale „Elektroniniai valdžios vartai“ (adresu www.epaslaugos.lt, www.evaldzia.lt) tiesiogiai prisijungę ir užpildę nustatytos formos prašymą;
  • lošimų organizavimo vietoje, kur asmeniui bus suteikta galimybė prisijungti prie portalo „Elektroniniai valdžios vartai“;
  • tiesiogiai atvykę į Lošimų priežiūros tarnybą Vilniuje.