AUSTRALIJOS NACIONALINIS SAVANORIŠKO APSIRIBOJIMO NUO INTERNETINIŲ IR TELEFONINIŲ LOŠIMŲ REGISTRAS „BET STOP”

𝐀𝐮𝐬𝐭𝐫𝐚𝐥𝐢𝐣𝐨𝐬 𝐧𝐚𝐜𝐢𝐨𝐧𝐚𝐥𝐢𝐧𝐢𝐬 𝐬𝐚𝐯𝐚𝐧𝐨𝐫𝐢𝐬̌𝐤𝐨 𝐚𝐩𝐬𝐢𝐫𝐢𝐛𝐨𝐣𝐢𝐦𝐨 𝐧𝐮𝐨 𝐢𝐧𝐭𝐞𝐫𝐧𝐞𝐭𝐢𝐧𝐢𝐮̨ 𝐢𝐫 𝐭𝐞𝐥𝐞𝐟𝐨𝐧𝐢𝐧𝐢𝐮̨ 𝐥𝐨𝐬̌𝐢𝐦𝐮̨ 𝐫𝐞𝐠𝐢𝐬𝐭𝐫𝐚𝐬 „𝐁𝐞𝐭𝐒𝐭𝐨𝐩“
Australijos nacionalinis savanoriško apsiribojimo nuo internetinių ir telefoninių lošimų registras vadinsis „BetStop“, pranešė Australijos ryšių ir žiniasklaidos tarnyba ACMA (Australian Communications and Media Authority).
ACMA taip pat paskelbė registro veikimo taisykles, pagal kurias nuotolinių lošimų paslaugų teikėjai privalės reklamuoti „BetStop“ savo interneto svetainėse, programėlėse ir rinkodaros priemonėse. Taisyklėse taip pat paaiškinama, kaip lažybų paslaugų teikėjai galės sužinoti, ar jų klientai yra užsiregistravę „BetStop“, o jei klientas yra užsiregistravęs – paslaugų teikėjas privalės nustoti jam teikti lažybų paslaugas ir uždaryti jo paskyrą. Asmenims, užsiregistravusiems registre, nebebus teikiamos visos Australijoje licencijuotos lošimų internetu ir telefonu paslaugos laikotarpiu nuo trijų mėnesių arba visam laikui.
„BetStop“ padės asmenims, kuriems gresia žala dėl azartinių lošimų, kontroliuoti savo situaciją, leisdama jiems vieno proceso metu užsiblokuoti nuo visų licencijuotų internetinių ir telefoninių lažybų paslaugų“, – sakė ACMA pirmininkė Nerida O‘Loughlin. „Registras pradės veikti artimiausiais mėnesiais. Dabar atėjo laikas lošimų sektoriui pasiruošti ir pasirūpinti savo sistemomis bei procesais, kad galėtų apsaugoti savo klientus ir naudotis „BetStop“. Žmonės, norintys pakeisti savo lošimo įpročius, taip pat gali pasidomėti, ar „BetStop“ galėtų suvaidinti tam tikrą vaidmenį, padedant jiems priimti tokį sprendimą.“
Kol kuriamas registras, klientai gali tiesiogiai susisiekti su lažybų paslaugų teikėjais ir savanoriškai atsisakyti dalyvauti lažybose.
Praėjusį mėnesį ACMA atliko vieną reikšmingiausių savo istorijoje neteisėtų lošimų interneto svetainių blokavimų – pareikalavo, kad Australijos interneto paslaugų teikėjai užblokuotų svetainę thepokies.net, nes manoma, kad mokėjimai į šią svetainę siekė dešimtis tūkstančių dolerių.