BUVUSI RADIJO ŽVAIGŽDĖ IŠ GĖDOS TEISME SLEPIA VEIDĄ: TIKIUOSI, NESUTIKSIT TOKIŲ ŽMONIŲ KAIP AŠ

Paulius Bukauskas (Edvard Blaževič | alfa.lt)
2016-10-27 14:58
Dominykas Griežė | Alfa.lt
Buvęs „Radiocentro“ laidų vedėjas ir renginių organizatorius Paulius Bukauskas (gim. 1984 m.) teisme nuo fotografo dengiasi striuke ir dokumentų aplanku, o tokią fotoaparato baimę palydi gausaus apgautųjų būrio komentarai, kad anksčiau iškalbus ir išvaizdus vyras drąsos nestokojo, – taip ketvirtadienį prasidėjo P. Bukauskui iškeltos baudžiamosios bylos dėl sukčiavimo ir dokumentų klastojimo nagrinėjimas.
Skęsta nusikaltimų liūne

Buvusi radijo žvaigždė ir charizmatiškas renginių vedėjas šiandien skęsta nusikaltimų liūne: P. Bukauskas kaltinamas padaręs 51 nusikalstamą veiką, apgavęs arti 30 asmenų ir apgaule susirinkęs keliasdešimt tūkstančių eurų. Apie sukčiumi virtusio radijo laidų vedėjo darbus virtualioje erdvėje viešai kalbėjo nuo jo nukentėję žmonės ir įspėjo vieni kitus saugotis iškalbaus vyriškio, o ketvirtadienį į Vilniaus miesto apylinkės teismą susirinko gausus P. Bukausko apgautųjų būrys, kuris būtų buvęs dar gausesnis, jei būtų atvykę visi apgautieji. Kai kurie negalėjo teisme dalyvauti dėl darbo, o kiti tiesiog nenorėjo matyti P. Bukausko.

Nežinia, ar iš gėdos, ar šiaip nebuvo smagu, tačiau bylos pradžios P. Bukauskas laukė sėdėdamas veidą užsidengęs kapišonu, o kai pasirodė žiniasklaida, dar ėmė dengtis veidą dokumentais. Toks slėpimasis sulaukė ir nukentėjusiųjų replikų. „Anksčiau toks drąsus buvai, dabar jau drąsos trūksta“, – garsiai replikavo vienas vyras, nukentėjęs nuo P. Bukausko.

Prokurorui Tomui Danylai pagarsinus kaltinamąjį aktą paaiškėjo, ką gi padarė sukčiavimu, dokumentų klastojimu ir svetimo turto iššvaistymu kaltinamas buvęs radijo vedėjas. Pasirodo, P. Bukauskas maždaug metus kvailino patiklius kompiuterinės technikos pardavėjus. Viskas prasidėjo, kai 2015 m. birželį P. Bukauskas iš bendrovės „Prezentacijų spektras“ išsinuomojo tris vaizdo projektorius, kurių vertė – 6050 eurų, o vėliau juos pardavė nenustatytiems asmenims.

Tuomet P. Bukauskas nusitaikė ne į bendroves, bet į paprastus žmones. Vyro sukčiavimo schema buvo labai paprasta – skelbimų portale P. Bukauskas nusižiūrėdavo kompiuterinę techniką parduodančią auką, su ja susitikdavo ir už kompiuterį atsiskaitydavo suklastotu banko pavedimu. Tik vėliau pardavėjas apsižiūrėdavo, kad pinigų nėra, tačiau P. Bukauskas tuomet jau būdavo pradingęs su visa preke.

Iš bylos medžiagos aiškėja, kad P. Bukauską ypač traukė „Apple“ firmos gaminiai, kurių vyras apgaulės būdu išviliojo keliolika, tačiau vėliau P. Bukauskas jau neatsisakydavo pirkti ir „Samsung“ ar „Asus“ firmų kompiuterius. Su pardavėjais teisiamasis mėgdavo susitikti Vilniaus prekybos centruose ar kitose viešose vietose, o už prekes pateikdavo arba DNB, arba „Citadelė“ bankų pavedimus, kurie būdavo suklastoti.

Prokuroras T. Danyla pastebėjo, kad 2015 m. rudenį P. Bukauskas patiklius pirkėjus apgaudinėdavo kone kas dieną, tačiau nuo 2015 m. lapkričio iki 2016 m. vasario buvęs laidų vedėjas nusikaltimų nedarė, o vėliau vėl ėmė apgaudinėti žmones. Kodėl įvyko tokia pertrauka, P. Bukauskas negalėjo paaiškinti.

Nusikaltimų darė dėl pragaištingos priklausomybės

P. Bukauskas net neneigia padaręs visus jam inkriminuojamus nusikaltimus – 51. „Kas gi atsitiko, kad, liaudiškai tariant, nusiritote iki tokio gyvenimo, kad toks jaunas, o jau atsidūrėte teisme?“ – stebėjosi teisėjas Robertas Rainys, o teisiamasis paaiškino, kad iki tokio gyvenimo nusirito dėl pragaištingos priklausomybės nuo lošimo.

„Viskas prasidėjo nuo perdėto džiaugsmo apsilankius lošimo namuose, kas ilgainiui virto kasdienybe ir priklausomybe. To pasekoje pradėjau žaisti ne iš savo pinigų, bet iš pažįstamų, giminaičių“, – paprastai paaiškino P. Bukauskas.

Buvęs radijo vedėjas teigė suvokęs, kad pralošinėja, tačiau naiviai tikėjo, jog atsiloš. „Jeigu papasakoti, kaip eidavau, tai eidavau visą laiką su ta mintimi, kad šiandien išlošiu, visos problemos pasibaigs ir nebereiks kvailioti. Ar išlošdavau? Taip, žinoma, todėl ir sugrįždavau, nes atrodė, kad galiu išlošti“, – sakė P. Bukauskas.

Anot vyro, vėliau prasidėjo reikalavimai nedelsiant grąžinti skolas, o tada ir prasidėjo jo kaip nusikaltėlio kelias. „Išsinuomojau tris projektorius, nes turėjau nedidelį renginį. Kadangi jutau spaudimą, šovė mintis užstatyti projektorius lombarde. Viską, ką gavau, nukeliavau į kazino ir pralošiau“, – pasakojo teisiamasis.

Vyras teigė, kad tuomet ėmėsi apgaudinėti kompiuterių ir telefonų pardavėjus, o tai daryti buvo labai lengva – padirbtų bankinių pavedimų kopijas jis rasdavo tiesiog pasinaudojęs „Google“ programa. Aišku, padėjo ir turima iškalba.

„Žinoma, tai buvo melas, bet visi patikėjo, niekada nebuvo jokių abejonių. Aišku, prie to prisidėjo ir mano iškalba – aš buvau ilgametis radijo laidų vedėjas“, – prisipažino P. Bukauskas.

Teisiamasis pripažino, kad iš patiklių žmonių susižėrė turtus, o grąžino kol kas tik vos daugiau nei 400 eurų. „Bendrai esu skolingas apie 20 tūkst. eurų, pagal baudžiamąją bylą, o civiline tvarka – dar apie 6 tūkst. eurų“, – teigė P. Bukauskas, žadėjęs visus pinigus grąžinti per kelerius metus. „Jeigu taip sąžiningai, man 2,5–3 metų reikės“, – tikino vyras.

Tačiau didelę patirtį turintis teisėjas R. Rainys abejojo P. Bukausko optimizmu. „Man vidinis balsas kužda, kad 10–15 metų“, – gausų nukentėjusiųjų pulką nuliūdino teisėjas.

Atsiprašo: linkiu tokio žmogaus nesutikti

Nors P. Bukauskas turi pastovų darbą ir iki šiol neteistas (o pirmą kartą teisiamiems asmenims laisvės atėmimas paprastai neskiriamas), prokuroras T. Danyla teigė manantis, kad lengva bausmė teisiamojo nepataisys, todėl būtina laisvės atėmimo bausmė. „Mano manymu, kita bausmės rūšimi nebus galima kaltinamojo paveikti taip, kad jis ateityje nebedarytų nusikalstamų veikų“, – teigė prokuroras.

T. Danyla prašė P. Bukauskui skirti puspenktų metų laisvės atėmimo bausmę, tačiau kadangi vyras kaltę pripažino, sumažinti ją iki trejų metų ir iš karto už grotų nesiųsti – atidėti bausmės vykdymą trejiems metams, taip pat uždrausti lankytis lošimo namuose.

P. Bukauskas taip pat turėtų atlyginti visiems nukentėjusiesiems padarytą turtinę žalą, o du vyrai dar prašo priteisti po 1 tūkst. eurų moralinei žalai atlyginti. Ir nors advokatas Antanas Aldevinas Švedas prašė savo kliento griežtai nebausti ir nepriteisti šių kelių tūkstančių, du nukentėjusieji griežtai laikosi savo ir atskleidžia P. Bukausko ciniškumą – anot vieno iš jų, sukčius pasinaudojo tuo, kad jis labai skubėjo į operaciją, o kitas vyras atskleidė, kad kompiuterį pardavė todėl, kad tuo metu žmona laukėsi, todėl pinigų reikėjo būsimoms išlaidoms naujagimiui. Kai šeima neteko pinigų, dėl patirto streso sušlubavo ir gimdyvės, ir naujagimio sveikata.

„Mano manymu, tas tūkstantis eurų yra dar per mažai iš tikrųjų“, – teigė per P. Bukauską dėl vaiko sveikatos nerimauti turintis vyras.

Tuo metu pats teisiamasis teigė nuoširdžiai atsiprašantis visų apgautųjų. „Labai nuoširdžiai noriu atsiprašyti kiekvieno čia esančio. Deja, tik tiek dabar galiu padaryti, kad ir kaip juokingai skambėtų, – teigė P. Bukauskas. – Tikiuosi, daugiau nesutiksit tokių žmonių, kaip aš.“

Kokią bausmę buvusiam radijo laidų vedėjui skirs teismas, turėtų paaiškėti lapkričio 24 d.

Straipsnis paimtas iš alfa.lt