Siekdama „apsaugoti pažeidžiamiausius visuomenės narius“ nuo žalingų nuostolių, Didžiosios Britanijos vyriausybė didžiausią sumą, kurią leidžiama kaskart statyti lošiant prieštaringai vertinamais lošimo automatais, sumažins iki 2 svarų (2,3 euro). Ši didžiausia suma bus taikoma populiariems vadinamiesiems pastovaus santykio lažybų terminalams (angl. fixed-odds betting terminals, FOBT), kuriais lošiant dabar kas 20 sekundžių galima statyti iki 100 svarų, pranešė Skaitmeninio sektoriaus, kultūros, žiniasklaidos ir sporto ministerija.
Naujosios taisyklės, taikomos populiariems elektroniniams „kazino stiliaus“ žaidimams, buvo parengtos po vyriausybės atliktos peržiūros. Vyriausybė neatsižvelgė į prieštaravimus, kuriuos reiškė lošimų operatoriai, daugeliui kurių šie terminalai parūpina daugiau kaip pusę įplaukų. Manoma, kad šie automatai sukelia didžiausią priklausomybę, o aktyvistai juos net yra praminę lošimų pasaulio kokainu. „Mums teko spręsti, ar rinktis kompromisines priemones, ar padaryti viską, ką galime, kad apsaugotume pažeidžiamus žmonės. Ir mes nusprendėme užimti griežtą poziciją“, – pareiškė kultūros ministras Mattas Hancockas.
„Šie aparatai kenkia visuomenei ir kėsinasi į pažeidžiamiausius jos narius. Esame pasiryžę užkirsti tam kelią ir sukurti visiems sąžiningesnę visuomenę“, – pažymima ministerijos paskelbtame pranešime. Pasak sporto ministrės Tracey Crouch, šalyje užfiksuojama po daugiau kaip 233 tūkst. atvejų per metus, kai atskiri žaidėjai vienu prisėdimu pralošia po daugiau kaip 1 tūkst. svarų. Iš viso Didžiojoje Britanijoje yra daugiau kaip 33,6 tūkst. FOBT ir kiekvienas iš jų savininkams atneša po vidutiniškai 53 tūkst. svarų per metus. Lažybų bendrovės jau įspėjo, kad naujosios taisyklės jų verslui suduos skaudų smūgį. Sektoriaus asociacija prognozuoja, kad bus uždaryta daugiau kaip 4 tūkst. punktų, kuriuose įrengti FOBT automatai, ir bus prarasta 21 tūkst. darbo vietų.
Tuo tarpu vyriausybė imsis ir papildomų priemonių. Pavyzdžiui, bus griežtai ribojamos sumos, kurias piliečiai galės išleisti internetiniuose lošimo namuose. Šią išlaidų ribą bus galima padidinti tik tuo atveju, jeigu lošimų operatorius įsitikins, kad tokios išlaidos netaps nepakeliama našta. Lažybų operatoriai turės atidžiau tikrinti klientų amžių. Transliuojant internetinių lošimo namų, automatų ir totalizatorių televizijos reklamą, bus skelbiami įspėjimai apie atsakingą požiūrį į statomas sumas. Taip pat ketinama pradėti lošimų poveikio visuomenės sveikatai tyrimą.
Straipsnis paimtas iš 15min.lt