GĖRĘS IR NARKOTIKUS VARTOJĘS KUNIGAS KĘSTUTIS DVARECKAS: VIENĄ DIENĄ PABUDAU KALĖJIME NE KAIP GERASIS LANKYTOJAS

„Visuomenė tikisi iš tavęs pavyzdingo elgesio, o tu pabundi kalėjime, kur galvoji, kad čia būsi nebe kaip gerasis lankytojas, bet kaip gyventojas“, – apie savo praeitį pasakojimą laidoje „Kasdienybės herojai“ pradeda žinomas kunigas Kęstutis Dvareckas, kuriam teko net šv. Mišias aukoti apsvaigus – ir niekas nedrįso nedvejoti, kad kunigas yra apsvaigęs.

Kęstutis gerai prisimena, kaip prieš keturiolika metų viešumoje pasirodė straipsniai apie jį – jog žinomas dvasininkas policijos pareigūnų pagautas neblaivus už vairo. Tuomet ir išaiškėjo ilgai slėpta Kęstučio gyvenimo tiesa – kad jis, eidamas kunigo pareigas, tapo priklausomu nuo alkoholio, narkotikų ir raminamųjų vaistų. „Mano atveju žiniasklaida padarė tą darbą – išviešino situaciją labai, ir tada susidūriau su lavina komentarų ir nuomonių. Nuo artimiausių žmonių iki tų, kurių visai nepažįstu. Tai, kad pareigūnai mane sulaikė, nepaisant kokia nemaloni patirtis buvo, tai išgelbėjo mano gyvybę. Kai jie mane sustabdė, aš lėkiau į susinaikinimą, turėjau labai aiškių suicidinių planų. Man atrodė, kad geriau mirti, nei kad kas nors sužinotų, kad turiu problemų. Dėl to gal iš mano tėvelių girdžiu tik vienintelį priekaištėlį – kodėl, kad tu turi bėdų, sužinojome per žinias, o ne iš tavęs“, – sako kunigas. Prieš dvylika metų Kęstutis įkūrė priklausomybes turinčių asmenų bendruomenę „Aš esu“. Kunigui itin skaudu dėl nuo azartinių žaidimų priklausomų žmonių, kurie savo gyvenimus per trumpą laiką sugadina labiau nei bet kas kitas. „Skoloms sumokėti kartais neužtenka ir dešimtmečių, todėl itin daug jų pasitraukia iš šio gyvenimo“, – sako Kęstutis.

Visą interviu žiūrėkite vaizdo įraše. Gyvenimo būdo laida „Kasdienybės herojai“ – tai stiprių asmenybių jaudinančios gyvenimo istorijos. Kas savaitę – interviu su gerai žinomais, o gal išskirtinį gyvenimo būdą pasirinkusiais žmonėmis.