JAUNIMO NORAS ŽINOTI SKATINA ŠVIETIMO INICIATYVAS

Praėjusią savaitę Lošimų priežiūros tarnybos psichologas Olegas Mackevič, ŠŠilutės gimnazijų moksleiviams ir Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro specialistams skaitė paskaitas probleminio lošimo tema.
Probleminio lošimo prevencinis renginys buvo skirtas supažindinti moksleivius ir specialistus su azartinių lošimų keliamais pavojais, formuoti tinkamas nuostatas į azartinius lošimus, atpažinti rizikos ženklus ir sužinoti pagalbos būdus problemų dėl lošimų turintiems asmenims ir jų artimiesiems.
Mokymuose dalyvavę Šilutės pirmosios gimnazijos ir Šilutės Vydūno gimnazijos moksleiviai sužinojo, kas yra azartiniai lošimai, kokie yra lošimų pavojai, kaip atpažinti asmenį, turinti priklausomybę azartiniams lošimams, kur kreiptis pagalbos. Atskira paskaita surengta mokyklų socialiniams pedagogams, Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro, Šilutės vaiko gerovės ir globos centro, Šilutės socialinių paslaugų centro, Šilutės savivaldybės specialistams ir darbuotojams, dirbantiems su jaunimu. Specialistai susipažino su azartinių lošimų reglamentavimu ir situacija Lietuvoje, mokėsi, kaip atpažinti probleminį lošėją ir kaip padėti priklausomybę turintiems asmenims, sužinojo apie prevencijos būdus, kuriuos galėtų pritaikyti savo įstaigose, dalinosi patirtimi ir pastebėjimais.
„Jaunimo švietimas yra kelias į sveikesnę, sąmoningesnę pasirinkimuose visuomenę. Džiaugiamės galėdami pasidalinti savo žiniomis ir patirtimi, sukaupta per ilgametę praktiką probleminių lošimų prevencijos srityje, ir kad noras žinoti ir apsaugoti skatina tokias iniciatyvas jaunimui ir su jaunimui dirbantiems rajono specialistams”, sakė O. Mackevič.
Šių mokymų klausėsi apie 100 šilutiškių. Renginys organizuotas vykdant Jaunimo reikalų departamento Šilutės atviros jaunimo erdvės projektą „Šilutės jaunimo loftas“.
Apie renginį plačiau galite paskaityti „Šilutės naujienose“ ir Šilutės atvirtos jaunimo erdvės Facebook paskyroje: