Lažybų punktai © „Lietuvos žinios“

LAŽYBŲ PUNKTE – NEĮTIKĖTINA AFERA: NEPASTATĘS NĖ CENTO VILNIETIS LAIMĖJO 265 TŪKST. EURŲ

Kaip nesumokėjus nė euro laimėti ketvirtadalį milijono? Tai gali būti paprasta, jei bent kiek pažįsti lažybų punkto darbuotoją ir sugebi įkalbėti ją nusikalsti. Tačiau tokia sėkmė greitai persimaino ir tuomet tenka aiškintis dėl pradangintų pinigų.
Tokia istorija nutiko vilniečiui Karapetui Azatianui – 1993 m. gimęs Lietuvos pilietis pabandė apgaulės būdu pasisavinti lažybas organizuojančios bendrovės „Orakulas“ pinigus. Turtingą kriminalinę praeitį turintis vyras jau prieš tai buvo žinomas policijai – sostinėje K. Azatianas buvo tris kartus teistas už sukčiavimą, plėšimą ir vagystę, taip pat keletą kartų buvo teistas Didžiojoje Britanijoje.Kartu su K. Azatianu į teisiamųjų suolą sėdo ir „Orakulo“ lažybų punkto darbuotoja Aliona J. Iki tol nė karto neteista moteris leidosi sukurstoma nusikalsti, todėl, kaip ir K. Azatianas, sulaukė kaltinimų dėl didelės vertės svetimo turto iššvaistymo.
Bylos duomenimis, nusikaltimą nusikaltėlis ir lažybų punkto darbuotoja įvykdė 2017 m. birželio 15 d. K. Azatianas sukurstė Vilniuje, Ukmergės g., esančiame lažybų punkte dirbusią Alioną atlikti statymus jo vardu, už tai nesumokant. Per dvi dienas darbuotoja K. Azatiano vardu atliko net 746 statymus ar statymų kombinacijas, už kurias klientas turėjo sumokėti 30 433 eurus, tačiau nesumokėjo nė cento. Iš šių 746 statymų K. Azatianas laimėjo 322 statymus, o bendra laimėjimų suma siekė 265 257 eurus.

Afera greitai išaiškėjo, į lažybų punktą atvykus bendrovės atstovams – šie greit pastebėjo, kad kasoje trūksta daugiau nei 30 tūkst. eurų. Kadangi patalpoje buvo įrengtos vaizdo kameros, paaiškėjo, kad K. Azatianas net kelias dienas nuo ryto iki vakaro lošė šiame punkte, tačiau pinigų už statymus nemokėjo; maža to, K. Azatianui darbuotoja dar buvo spėjusi išmokėti „laimėtus“ 3180 eurų, todėl iš viso kasoje trūko apie 34 tūkst. eurų. Abu bendrininkai teisme visiškai pripažino savo kaltę. K. Azatianas teigė, kad yra priklausomas nuo azartinių lošimų, netgi buvo pateikęs prašymą neleisti jam lošti. Vyras pasakojo, kad tądien spontaniškai užėjo į lažybų punktą ir atliko keletą statymų, o tuomet jau Aliona paprašiusi jo susimokėti. K. Azatianas teigė, kad tuomet ėmė priekaištauti lažybų punkto darbuotojai, kad ši nusižengė taisyklėms – prieš priimdama jo statymus, turėjo patikrinti asmens dokumentą, tačiau to nepadarė. Anot K. Azatiano, tuomet jis pasiūlė Alionai toliau tęsti žaidimą, žadėdamas vėliau atsiskaityti, o lažybų punkto darbuotojai tokia tvarka tiko – bendrininkai tokiu būdu „žaidė“ apie 3–4 dienas. Pirmomis dienomis K. Azatianas, kaip tikino, išlošdavo ir iš išloštų pinigų lažybų punkto kasoje padengdavo susidariusią skolą. Likusį laimėjimą jis pasiimdavo, dalį duodavo ir savo bendrininkei. Tačiau paskutinę dieną ir dar kitos dienos rytą statydamas K. Azatianas teigė pralošęs apie 40 tūkst. eurų.

Aliona pateikė šiek tiek kitokią versiją: pasak lažybų punkto darbuotojos, K. Azatianas, turėjęs Karen pravardę, buvo nuolatinis, iš matymo pažįstamas lošėjas, jau pelnęs pasitikėjimą, kadangi anksčiau nekeldavo rūpesčių. Būtent šis pasitikėjimas ir pakišo Alionai koją – kai užėjęs K. Azatianas ėmė lošti ir jo skola lažybų punktui pasiekė 2 tūkst. eurų, kliento buvo paprašyta susimokėti, tačiau šis atsakė, kad sumokės kiek vėliau, kai baigs žaisti. Tačiau galiausiai K. Azatianas ne atsiskaitė, o ėmė grasinti Alionai, kad ši nepatikrino jo asmens dokumento, spaudė, kad ši leistų ir toliau žaisti jam be pinigų.

Anot darbuotojos, pirmąją dieną K. Azatianas išlošė ir susimokėjo už statymus, tačiau, atėjęs kitą dieną, vėl panoro pirma žaisti, o tik po to užsimokėti. Aliona teigė nesutikusi su tokia tvarka ir nenorėjusi priimti statymų, tačiau K. Azatianas pradėjo ją spausti, grasino parašyti skundą, prašė vadybininkės telefono numerio. Dėl tokio spaudimo mergina pasimetė ir vėl leido žaisti be pinigų. Tokia drama tęsėsi kelias dienas, kol nuo K. Azatiano nusisuko sėkmė – paskutines tris dienas vyras vėl žaidė, bet pralaimėjo, o atsilošti nepavyko. „Tikėjau, kad jis atsiloš, išeis ir daugiau jo nebematysiu“, – vėliau teisme pripažino moteris. Tokius santykius nutraukė į lažybų punktą atvykusi vadybininkė, turėjusi inkasuoti pinigus, tačiau kasoje, kur turėjo būti daugiau nei 30 tūkst. eurų, radusi vos 800 eurų. Baudžiamąją bylą dėl svetimo turto iššvaistymo išnagrinėjusi teisėja Aiva Survilienė jau įsiteisėjusiu nuosprendžiu tiek K. Azatianą, tiek jo bendrininkę pripažino kaltais – jau šeštąjį teistumą pelnęs vyras 2 metus 8 mėnesius praleis pataisos namuose, o iki tol neteistai Alionai buvo skirta 1 metų 4 mėnesių laisvės apribojimo bausmė. Tačiau tikrąja bausme lažybų punkto darbuotojai tapo buvusio darbdavio ieškinys – Vilniaus apygardos teismo nuosprendžiu, K. Azatianas ir Aliona turės solidariai atlyginti lažybų punktui padarytą žalą, įvertintą 33 613 eurų.

Straipsnis paimtas iš alfa.lt