NSW: VAIKAI LOŠTI PRADEDA NUO 11 METŲ

Jau 11 metų vaikai lošia iš pinigų, žaidžia video žaidimus, naudojasi programėlėmis (apps), imituojančiomis lažybas, o tėvai dažniausiai juos finansuoja ir sudaro sąlygas tam.
Maždaug 40% Naujojo Pietų Velso NSW (New South Wales) vaikų nuo 12 iki 17 metų žaidžia video žaidimus bei naudojasi programėlėmis, kuriose yra elementų, atrodančių ir sukuriančių jausmą kaip azartiniuose lošimuose. Tai rodo NSW Atsakingo lošimų biuro užsakymu atlikti tyrimai. Tyrimų metu buvo apklaustas 551 jaunas asmuo bei sudarytos įvairios tikslinės grupės.
Nors nepilnamečių lošimai yra neteisėti, praėjusiais metais apie 30% šių jaunų žmonių lažinosi iš pinigų. Populiariausia lošimų veikla buvo neoficialūs lošimai, tokie kaip pokeris, dažnai lošiamas mokykloje ar TAFE platformoje. Kiti dalyvavo sporto lažybose, loterijose.
NSW Atsakingo lošimo biuro direktorės Natalie Wright teigimu, rezultatai parodė, kad azartiniai lošimai tarp jaunimo yra labiau paplitę nei bet kada.
Dėl didėjančios žaidimų ir lošimų konvergencijos (supanašėjimas) didėja lošimų žalos rizika. Daugelis video žaidimų ir programėlių skatina vaikus leisti realius ar virtualius pinigus „lobių skrynioms” (loot boxes), skaitmeniniams krepšiams atidaryti, kur galima gauti žaidimui reikalingų priedai ar ginklų.
„Per žaidimus vaikai ankstyvame amžiuje pratinami lošti azartinius lošimus. O tėvai leidžia vaikams žaisti, prisidėdami prie to. Šie žaidimai, imituojantys tikrus lošimus, potencialiai yra vartai į tradicinius jaunų žmonių lošimus“, – sakė M. Wright.
Straipsnį anglų kalba rasite čia