Kazino, internete ir lošimo automatų salonuose lošia daugiau nei kas dešimtas, o loterijose laimę bando beveik pusė Lietuvos gyventojų.
2022 m. azartinius žaidimus žaidė 12 proc. Lietuvos gyventojų, rodo Lietuvos lošimų priežiūros tarnybos (LPT) užsakymu visuomenės nuomonės ir tyrimų bendrovės „Vilmorus“ atlikta apklausa. Lapkričio 19–26 d. atliktas visuomenės tyrimas atskleidžia, kad azartiškų žmonių dalis Lietuvoje kasmet pernelyg nekinta – prieš metus lošė 10 proc., prieš dvejus – 12 proc. šalies gyventojų.
Kodėl žmonės pradeda lošti? „Yra daug įsitraukimą lemiančių veiksnių. Vadinamuosius pramogos lošėjus dažniausiai vilioja elementarus smalsumas išbandyti naujas patirtis. Tačiau didelė dalis mano, kad azartiniai lošimai gali būti sėkmingas būdas užsidirbti pinigų. Apklausos duomenimis, net 52 proc. respondentų, turinčių lošimo patirtį, nurodė, kad lošimuose juos skatina dalyvauti noras užsidirbti pinigų“, – teigė psichologas Olegas Mackevičius, LPT Teisėkūros, personalo ir bendrųjų reikalų skyriaus vyriausiasis specialistas. Jis lošėjams siūlo atminti, kad tai yra tik pramoga, kuriai galima skirti tik tiek lėšų, kiek negaila prarasti: „Per savo 12 patirties metų nemačiau nė vieno sėkmingai uždarbiaujančio iš lošimų. Lošimuose nereikia jūsų žinių, įgūdžių, gebėjimų. Lošimo procesas paremtas tik atsitiktinumu ir sėkme.“
Visą straipsnį skaitykite pateiktoje nuorodoje Alfa.lt