PROBLEMINIŲ LOŠIMŲ KARŠTOSIOS LINIJOS APKROVA – 203 PROCENTŲ!

Per pastaruosius 6 mėnesius Konektikute (Jungtinės Amerikos Valstijos) po to, kai valstijoje oficialiai buvo pradėtos rengti nuotolinės sporto lažybos ir lošimai, probleminių lošimų karštoji linija sulaukė trigubai daugiau skambučių nei iki tol.

Skambučių skaičius netikėtai išaugo ir nustebino probleminių lošimų ekspertus, kai 2021 m. spalio 12 d. Konektikuto valstijoje buvo oficialiai įteisinti nuotoliniai lošimai ir sporto lažybos.
Diana Goode (Konektikuto probleminių lošimų Tarybos vykdančioji direktorė) teigė, kad jautėsi itin nustebinta dėl taip išaugusio skaičiaus žmonių, kurie ieško pagalbos, nes paprastai turi praeiti kiek daugiau laiko iki tol, tol lošėjai „pasiekia dugną“ ir patys suvokia, kokių rimtų problemų turi bei pradeda ieškoti pagalbos.
DIDINAMAS DARBUOTOJŲ SKAIČIUS ĮTAMPOS NEMAŽINA
Š. m. vasarį ir kovą Taryba turėjo samdyti papildomai dar du darbuotojus, kurie galėtų priimti daugiau nei 200 proc. išaugusį skambučių skaičių (iš viso šiuo metu į skambučius atsiliepia 5 darbuotojai), tačiau, kaip teigia D. Goode, net ir padidinus darbuotojų skaičių, šie jaučia itin didelį darbo krūvį.
„Žmogiškieji ištekliai nėra neišsemiami, skambučių apkrova ypatingai didelė naktimis ir savaitgaliais, tad darbuotojai gali tiesiog „perdegti“, – teigia D. Goode.
D. Goode pažymėjo, kad karštosios linijos darbuotojus dar labiau sekina taip vadinami „netiksliniai arba netinkami skambučiai“, kai į probleminių lošimų liniją skambina asmenys dėl kitų problemų – pvz., dėl kitų priklausomybių, taip pat asmenys, kurie skundžiasi, kad negali prisijungti prie savo lošimo paskyrų.
Ir net atmetus „netikslinius“ skambučius, skambučių dėl problemų dėl lošimo skaičius vis tiek lieka išaugęs 126 proc., ir dėl to, kaip teigia D. Goode, yra atsakingi lošimų organizatoriai, kurie savo reklamose ir kitoje reklaminėje kampanijoje pradėjo naudoti itin trumpą socialinės reklamos žinutę apie karštąja liniją, kurios tikslai ir paskirtis žmonėms įnešė sumaišties ir sukėlė neaiškumų.
DAUGIAUSIAI SKAMBINA „ŽINANTYS VISKĄ“
Daugiausia skambinančių asmenų yra jauni vyrai, kurie „mano, kad žino viską“, o kadangi nuotoliniai lošimai yra tokie, kuriuos galima greitai ir dažnai lošti, tokie asmenys labai greitai patenka į bėdą, teigia D. Goode.
Siekdami geriau suprasti legalizuotų nuotolinių lošimų poveikį valstijoje, įstatymų leidėjai neseniai pateikė reglamentavimo pakeitimus, pagal kuriuos būtų reikalaujama, kad Konektikuto vartotojų teisių apsaugos departamentas nuo 2023 m. vasario 1 d. pateiktų ataskaitą apie lošimus ir jų rūšis, ir tai būtų daroma 10 metų.
Šie pakeitimai ir svarstymai bus perduoti Asignavimų komitetui.

Visą straipsnį anglų kalba galima rasti čia