Š. m. vasario 7 d. Klaipėdos apygardos teismas priėmė nutartį administracinio nusižengimo byloje, kurioje buvo nagrinėjamas administracinės atsakomybės taikymo klausimas lošimus organizuojančios bendrovės darbuotojui, įleidusiam į lošimų organizavimo vietą asmenį, pateikusį prašymą neleisti lošti ir įtrauktą į Apribojusių savo galimybę lošti asmenų registrą.
Neskundžiama nutartimi Klaipėdos apygardos teismas konstatavo, kad – ,,Priešingai nei teigiama skunde, N. R., ne jos darbdavė (bendrovės direktorius) pagrįstai patraukta administracinėn atsakomybėn, nes būtent ji, dirbama UAB (duomenys neskelbtini) lažybų tarpininke – kasininke, turėjo pareigą iš į lažybų punktą atėjusio M. B. reikalauti jo asmens tapatybę patvirtinančio dokumento <…>“.
Klaipėdos apygardos teismas pažymėjo, kad – ,,Sistemiškai aiškindamas Lietuvos Respublikos azartinių lošimų įstatymo normas ir kartu kompleksiškai vertindamas UAB (duomenys neskelbtini) direktoriaus priimtų vidinių teisės aktų turinį su nustatytomis konkrečiomis faktinėmis nagrinėjamo nusižengimo padarymo aplinkybėmis, teismas daro išvadą, jog N. R. turėjo pareigą privalomai tikrinti kiekvieno asmens, įeinančio į lažybų punktą asmens tapatybę, o šios pareigos nevykdymas, leido į lošimų organizavimo vietą patekti asmeniui, kuriam draudžiama lošti – M. B. bei leido jam dalyvauti lošime.“ ,,Užtikrinti apeliantei inkriminuoto Lietuvos Respublikos azartinių lošimų įstatymo draudimo įgyvendinimą, objektyviai įmanoma tik jei lošimų bendrovės atsakingi darbuotojai privalomai tikrins kiekvieno atėjusio į lošimo organizavimo vietą asmens tapatybę, o ne vien tik tada, kai kyla abejonių, kad asmuo yra jaunesnis nei 18 metų.“
Lošimų priežiūros tarnyba prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos nuo 2017 m. gegužės 1 d. yra gavusi 3028 asmenų prašymus neleisti lošti, kurie yra įtraukti į Apribojusių savo galimybę lošti asmenų registrą.
Straipsnis paimtas iš Lpt.lt