Žurnalo atlikto naujo „Azartinių lošimų studijos“ tyrimo rezultatai gali padėti sumažinti lošimų keliamą žalą ir padėti pernelyg aistringiems lošėjams rasti priemonių, kaip pristabdyti jų itin intensyvų lošimą ilgalaikėje perspektyvoje.
Minėtas tyrimas nebuvo skirtas probleminių lošėjų elgesiui analizuoti, jo metu daugiausia dėmesio buvo skirta tiems, kurie linkę lošti daug ir ilgai, ir kuriems kyla didžiausia grėsmė dėl lošimų patirti didelės žalos.
PERTRAUKA PO DEŠIMTO ĮNAŠO
Tyrime pagrindinis dėmesys buvo skiriamas privalomoms pertraukoms po 60 minučių nepertraukiamo lošimo, taip pat duomenys buvo surinkti atsakingo lošimo įrankiais, kurie tokias pertraukas fiksuoja ir analizuoja. Tam, kad duomenis būtų galima naudoti ir paviešinti, žurnalas juos paėmė iš vieno iš lošimų organizatoriaus (kuris šiuos duomenis pateikė anonimiškus, skirtus būtent tyrimo tikslams).
Lošimų organizatorius persiuntė Jungtinės Karalystės (JK) nuotolinių lošimų 20 021 lošėjo duomenis.
Tyrimo ir duomenų rinkimo laikotarpis – nuo 2021 m. liepos 23 d. iki rugsėjo 15 d.
Minėtas tyrimas vyko dviem etapais – pirmajame buvo analizuojami lošėjų vartojimo įpročiai. Nuo 2021 m. liepos 23 d. iki rugpjūčio 18 d., lošėjams buvo leista į savo lošėjo sąskaitas įnešti lėšų be apribojimų.
Pasibaigus „kontroliniam laikotarpiui“, tyrimas buvo perkeltas į privalomas „lošimo pertraukas“. Iš esmės asmenys, lošę nuo 2021 m. rugpjūčio 20 d. iki rugsėjo 15 d., po dešimto lėšų įnašo į savo paskyrą, buvo priversti padaryti vienos valandos pertrauką nuo lošimo.
Tyrimas taip pat parodė, kad nemaža dalis lošėjų, kurie buvo priversti padaryti 60 minučių pertrauką, po jos nebuvo linkę toliau lošti. Įdomu tai, kad po priverstinės lošimų pertraukėlės, vidutiniškai apie 44 proc. lošėjų po dešimto įnašo nusprendė išvis nebeatlikti statymų lažybose.
Vadinasi, tai rodo, kad privaloma pertrauka lošiant nuotoliniuose lošimuose leidžia išleisti mažiau.
DEMOGRAFIJA NEPASIKEITĖ, AKTYVIAUSI – NE JAUNESNI NEI 38 METŲ AMŽIAUS
Tyrime taip pat buvo nagrinėjama lošėjų, atliekančių statymus lažybose, demografija. Lošėjai, kurie daugiau nei 10 kartų atliko įnašus į savo paskyras, buvo ne jaunesni nei 38 metų amžiaus ir dauguma moterys – 56 proc. visų, papildžiusių savo lošėjo paskyrų balansus.
Šie tyrimo rezultatai yra naudingi ir padeda formuoti azartinių lošimų politiką Jungtinėje Karalystėje tada, kai reikia daugiau duomenų, kad būtų užtikrintas ne tik lošimų verslo atsakomybė dėl lošėjams kylančios rizikos, bet ir tai, kad lošėjai netaptų pernelyg azartiško lošimo aukomis.
Visą straipsnį anglų kalba galime rasti čia