Oleg Mackevič

Žinios yra prevencija

Š. m. vasario 23-24 dienomis, Lietuvos krepšinio federacijos iniciatyva buvo suorganizuotos dvi paskaitos azartinių lošimų problemos tema, kurias skaitė Lošimų priežiūros tarnybos psichologas Oleg Mackevič.

Lietuvos krepšinio federacijos sąžiningo žaidimo pareigūnas ir Nacionalinės krepšinio lygos direktorius Giedrius Grybauskas pasidalino, kad: „Šis susitikimas, tai pirmas Federacijos žingsnis siekiant tiesioginio kontakto su sportininkais. Be probleminio lošimo, taip pat ketiname supažindinti sportininkus ir su sutartų varžybų tema. Manau, kad svarbu jog Lietuvos sportas išliktų profesionalus, atsakingas, o sportininkai įgautų papildomų žinių probleminio lošimo temoje, kuri, deja, vis dar yra mažai suprantama. Žinios minėtomis temomis – tai prevencinės priemonės, kurių tikslas apsaugoti krepšininkus nuo galimo įsitraukimo į problemą“.

Paskaitos buvo skaitomos Klaipėdos LCC tarptautiniame universitete ir Kauno Krepšinio namuose, jos buvo skirtos jauniesiems krepšininkams ir jų treneriams.

Pasak O. Mackevičiaus, azartinių lošimų priklausomybė profesionalių sportininkų tarpe gana intensyviai tyrinėjama užsienyje. Moksliniuose straipsniuose teigiama, kad sportininkai pasižymi aukštesne adrenalino tolerancija, linkę į varžymąsi, konkuravimą, jie labiau azartiški, todėl jų įsitraukimas į lošimus yra labiau rizikingas, nei nesportuojančių asmenų.